poniedziałek, 10 marca 2014 18:02

AKADEMIA AQUAFRESH

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” w ramach, której przedszkolaki wspólnie z bohaterami „Pastusiami” uczą się dbania o higienę jamy ustnej. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych w 5000 przedszkoli w całej Polsce a swoim zasięgiem obejmie rekordową ilość 500 000 dzieci. W Polsce problem próchnicy jest nadal ogromny, a badania wskazują, że jesteśmy w czołówce krajów z największą skalą dzieci chorujących na tą chorobę! Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą. Wszystkie grupy w przedszkolu przystąpiły do realizacji programu Aquafresh, trwającego cały rok. Poszczególne grupy odwiedził stomatolog, prowadząc ciekawe zajęcia na temat zdrowia i higieny jamy ustnej.