PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2017 08:36

 

Z inicjatywy Rady Rodziców naszego Przedszkola Święto Pieczonego Ziemniaka uczciliśmy na spotkaniu plenerowym w Ziołowej Dolinie. Mimo niezbyt sprzyjającej aury chętnych było wielu. Zaopatrzeni w dobry humor, pod okiem przewodnika, odbyliśmy spacer po ścieżce edukacyjnej ukazującej specyfikę tego miejsca. Dowiedzieliśmy się wiele o ziołolecznictwie, obserwowaliśmy także mieszkające tam zwierzęta. Osiołek, struś, konie i kozy z zaciekawieniem przyglądały się naszej gromadce i pozwalały się pogłaskać. Dzieci miały również okazję do zapoznania się z kolekcją zabytkowych pojazdów wojskowych.
Po spacerze czekał na wszystkich poczęstunek – gorąca herbata, kiełbaski i oczywiście pieczone ziemniaki. Nie zabrakło także gier i zabaw dla dzieci prowadzonych przez animatora. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny  dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą mile wspominać.

Bajka o ziemniaku

„Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 09 listopada 2017 08:55

 

W październiku nasze 3 grupy: III, IV i V odwiedziły wystawę Imaginarium w Galerii Warmińskiej. Eksponaty prezentujące zjawiska z działu fizyki przybliżyły przedszkolakom świat naukowych doświadczeń i pozwoliły zaspokoić wrodzoną dziecięcą ciekawość. Lustrzane odbicia, grawitacja, siła odśrodkowa, czy dźwięki to tylko niektóre z możliwości, jakie mogły zbadać dzieci. Wśród eksponatów, z których  dzieci z wielką przyjemnością korzystały był m.in. lejek grawitacyjny, do którego wrzucaliśmy monety, karuzela, woda w wirującej kuli, wielki wyścig kulek, talerz plazmowy, nieskończoność od środka, studnia nieskończoności, odwrócone pisanie, stoły z zagadkami logicznymi, szachownica, symfonia dźwięku, peryskop laserowy, kołyska Newtona i wiele innych. Największe zaciekawienie wzbudził jednak eksponat o nazwie „Mam tylko głowę”. Nauka i zabawa w jednym.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 09 listopada 2017 08:44

 
PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2017 15:00

Dni adaptacyjne w przedszkolu


Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to przełomowy moment w życiu każdego dziecka. I choć pierwsze dni bywają trudne – to właśnie w przedszkolu dziecko rozpoczyna piękną, edukacyjną przygodę. By wyjść naprzeciw nowo przyjętym dzieciom i ich rodzicom
w naszym przedszkolu w grupie I i II w dniach 29-31 sierpnia odbyły się dni adaptacyjne.  Przedszkolaki wraz z rodzicami oglądały sale, toalety, szatnię oraz plac zabaw. Ponadto czas mijał na wspólnej zabawie, poznawaniu swoich imion i preferencji. Wspólne przebywanie i zabawa pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość. Dni adaptacyjne przebiegły w miłej atmosferze, a dzieci spędziły je radośnie i  z uśmiechem.

Więcej…
 
Mały Książe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2017 14:50

Teatrzyk „Mały Książę”

„Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Z takim przesłaniem Krainę Fantazji i Krainę Uśmiechu  odwiedziła młodzież z
Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla dzieci Niesłyszących im. M. Grzegorzewskiej w Olsztynie, która zaprezentowała się w przedstawieniu „Mały Książę”.
Aktorzy za pomocą mimiki twarzy i gestów, w piękny sposób przedstawili historię przyjaźni tytułowego bohatera z Różą, a co za tym idzie, podkreślili to, czego często nie zauważamy w pędzie naszego życia. Często oceniamy innych tylko po wyglądzie, nie patrząc na ich wnętrze. Nie staramy się zrozumieć ich potrzeb i pragnień, często przechodzimy obojętni. „Patrzeć sercem”, to być otwartym na inność, odmienność, tolerować i współodczuwać, to po prostu być dobrym człowiekiem. Mały Książę spojrzał sercem na kapryśną i wymagającą Różę i zrozumiał, że tak naprawdę tylko ona była jego prawdziwą przyjaciółką.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 12 października 2017 11:18

 


29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”.

Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy na sportowo, bowiem specjalnie dla naszych chłopców interaktywne zajęcia ruchowe poprowadzili zawodnicy pierwszoligowego zespołu Stomil Olsztyn: Ernest Dzięcioł - obrońca oraz Artur Siemaszko - napastnik kadry. Nie tylko chłopcy aktywnie uczestniczyli w zajęciach fizycznych. Dziewczyny, te małe i te duże, również chętnie bawiły się z piłką. Czuć było nutkę rywalizacji między nimi, zwłaszcza w strzelaniu bramkarzom goli Uśmiech Jak na piłkę nożną przystało była intensywna rozgrzewka: podania „główką” w wykonaniu zawodników z kadry,

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 71