PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 15:28

Instytut Rozwoju Zwierząt PAN

Przedszkolaki z „Krainy Przygód” odwiedziły Instytut Rozrodu Zwierząt PAN w Olsztynie. Dzieci zobaczyły niedostępne na co dzień laboratoria i wzięły udział w popularno-naukowych eksperymentach, pokazach i innych atrakcjach, które pozwoliły naszym przedszkolakom zrozumieć jak wielkie znaczenie mają osiągnięcia nauki w naszym codziennym życiu i jak fascynująca może być praca badacza.
Wycieczka była bardzo udana i fascynująca, za co serdecznie dziękujemy przemiłym Paniom z Instytutu.

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 15:22

Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się w Przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z poszczególnych grup z wychowawcami przygotowały tańce, wierszyki i piosenki. Były upominki, kwiaty i życzenia dla Dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi Przedszkola.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 15:15

 

 

10. X.2016r. przedszkolaki z „Krainy Przygód” GR. V wyruszyły na wycieczkę do TVP Olsztyn. Choć pogoda tego dnia była deszczowa, to wszystkim dopisywały wspaniałe humory, a na twarzach Dzieci gościły uśmiechy od ucha do ucha. W Telewizji czekała na naszych małych podróżników Pani Przewodnik, która zabierała dzieci kolejno do ciekawych, tajemniczych miejsc. W trakcie wycieczki nasze przedszkolaki dowiedziały się m.in. kim jest operator kamery, co to jest studio nagraniowe oraz jak właściwie wygląda telewizja Odwiedziliśmy studio telewizyjne, gdzie m.in. nagrywane są programy.
Drugim punktem programu wycieczki była wizyta w Rozgłośni Polskiego Radia, w którym przedszkolaki zostały zapoznane i oprowadzone przez przewodnika.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 14:57

 

W poniedziałek 17.10 byliśmy  na wycieczce w Piekarni "Cymes". Do piekarni prowadził nas zapach świeżo upieczonego chleba i pączków. Po piekarni oprowadzała nas bardzo miła p. Marta. Pokazała nam każdy zakątek, obejrzeliśmy stanowisko pana ciastowego, który przygotowuje ciasto na pyszne chleby oraz stanowisko gotowania minipączków. Ogromne wrażenie zrobiły na nas wielkie silosy, w których przechowywane są różne rodzaje mąki. Na zakończenie wspaniałej przygody p. Marta obdarowała nas przepysznymi pączkami.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 14:27

Kaczka Cudaczka w przedszkolu

11.10.2016 (wtorek) hol naszego przedszkola zamienił się w teatr. Oglądaliśmy przedstawienie "Kaczka Cudaczka". Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie współtworzyły spektakl.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 13:55

Przepisy ruchu drogowego

 

W dniu 26 września naszą grupę odwiedził tata Darii i poprowadził zajęcia zakresu ruchu drogowego. Jest instruktorem nauki jazdy i przy pomocy prezentacji multimedialnej, zagadek i kolorowanek przybliżył nam znaczenie niektórych znaków drogowych. Podczas zajęć dzieliliśmy się swoją wiedzą, ponieważ jest kilka znaków, które widzimy i znamy z codziennego przychodzenia do przedszkola oraz ze spacerów. Na zakończenie zajęć rodzice Darii wręczyli Nam dyplomy i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy:)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 69