PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2016 18:29

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

 

 

15 listopada dzieci z Krainy Zabawy odwiedziły Gabinet Stomatologiczny „Sokołowscy”. Pani Doktor wyjaśniła  dzieciom jak przebiega wizyta u stomatologa , jak dbać o zęby, jak je prawidłowo myć oraz czego unikać, aby próchnica ząbków nie atakowała. Dodatkowo, dzięki Pani Doktor oraz jej wspaniałym asystentkom,  każde dziecko na chwilę mogło stać się stomatologiem – dzieci jak prawdziwy lekarz dentysta oglądały zęby swoich rówieśników używając do tego specjalistycznych sprzętów używanych przez stomatologa oraz przestrzegając podstawowych zasad higieny. Największą frajdę sprawiło dzieciom utwardzanie plomb.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2016 18:22

W czwartek 10.11.2016 r., w przeddzień Święta Niepodległości, odbyła się w Naszym Przedszkolu uroczystość z tej okazji. Gospodarzami dnia były dzieci i nauczycielki z grupy 7, którzy przygotowali dekoracje oraz bogaty program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się wmaszerowaniem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Dzieci zachowały należytą powagę w tym ważnym momencie i popisały się doskonałą znajomością Mazurka Dąbrowskiego.

Więcej…
 
Pomnik Orła Białego PDF Drukuj Email
wtorek, 15 listopada 2016 14:09

„Śladami walki o Polskość”


Grupa V „Kraina Przygód” 8.11.2016r. z okazji tygodnia o Polsce związanego ze zbliżającym się Świętem Niepodległości wybrała się na wycieczkę pod Kolumnę Orła Białego w Olsztynie. Wycieczka miała charakter edukacyjno-patriotyczny. Najważniejszym celem było pogłębienie wiedzy dzieci, poprzez obejrzenie pomnika i omówienie znaczenia Orła Białego. Zobaczyliśmy również jak zmieniało się Godło Polski na przestrzeni lat. Przedszkolaki zapaliły znicz, zaśpiewały Hymn Narodowy i zadowolone wróciły do przedszkola.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2016 14:47

 

Dnia 26 października 2016r odbył się w przedszkolu bal jesieni. Przedszkolaki w pięknych
i pomysłowych strojach brały udział we wspólnej zabawie. Wesoły nastrój można było zobaczyć w tańcach, pląsach i konkursach organizowanych podczas imprezy. Przedszkolaki wykazały się również swoją wiedzą o jesieni, a także kreatywnością przy wykonywaniu zadań. Na zakończenie balu odbyły się wybory jego króla i królowej.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę oraz zapraszamy do udziału w innych uroczystościach przedszkolnych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu zabawy!

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
wtorek, 15 listopada 2016 14:05

Dnia 25 października przedszkolaki z „Krainy Przygód” udały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego mieszczącego się na ulicy Partyzantów przy Dworcu Głównym.
Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza oraz poznanie Urzędu Pocztowego. Wizyta ta poprzedzona była spotkaniem z panią Kierownik, w czasie którego dzieci dowiedziały się, w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Następnie zobaczyliśmy to wszystko na własne oczy. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pracowników poczty.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 15:44

Święto Pieczonego Ziemniaka

 

Dzięki inicjatywie Rady Rodziców Przedszkola odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka w Kudypach. Chętnych było wielu mimo niezbyt sprzyjającej aury. Dzień rozpoczęliśmy spacerem po Arboretum w Kudypach. Była z nami pani przewodniczka, która opowiadała bardzo ciekawie o kolekcjach Arboretum. Następnie udaliśmy się na miejsce ogniska, gdzie czekały już na nas upieczone na ogniu, gorące i aromatyczne ZIEMNIAKI dla wszystkich nieco zmarzniętych i głodnych spacerowiczów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 69