PDF Drukuj Email
środa, 05 września 2012 20:21

DNI ADAPTACYJNE

 

W dniach 29-30 sierpnia 2012 r. odbyły się „dni adaptacyjne” w naszym przedszkolu.  Spotkania te miały na celu oswojenie dzieci z nową dla nich sytuacją, zapoznanie    z nauczycielkami, salą i ogrodem przedszkolnym. W grupie V zorganizowano je pod hasłem „w zabawie i w piosence podajmy sobie ręce” Nauczycielki przeprowadziły wiele ciekawych integracyjnych i tanecznych zabaw. Wszyscy przybyli goście, w trakcie zabawy,  mogli poznać walory chusty animacyjnej Klanzy, a także posłuchać dobrych rad związanych z adaptacją w przedszkolu. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabaw tanecznych i ruchowych, co szczególnie radośnie wspominają do dnia dzisiejszego nasze przedszkolaki. We wszystkich grupach panowała atmosfera podekscytowania, radości i uśmiechu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 20 czerwca 2012 14:04

Dzień Dziecka

 

01 czerwca to bardzo ważny dzień w życiu dzieci. Tego dnia na wszystkie przedszkolaki czekała w przedszkolu słodka niespodzianka i upominki.
Dzieci z grupy  I i II zebrały się na sali gimnastycznej i z hiperbloków  budowały kolorowe zamki, wieże, warownie oraz inne budowle.
Po drugim śniadaniu w holu przedszkola odbyły się konkursy taneczne, popisy wokalne, itp.

Grypa III i IV ten dzień spędziły w Olsztyńskim Teatrze Lalek, gdzie obejrzały spektakl pt.: „Tygrysek Pietrek”.

 
PDF Drukuj Email
środa, 20 czerwca 2012 13:58

PGNiG

 

30 maja dzieci z grupy IV miały ogromną przyjemność gościć u siebie pracowników Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Panie z PGNiG przeprowadziły zajęcia na temat gazu ziemnego. Dzieci dowiedziały się czym jest gaz ziemny, gdzie występuje i jak można go wykorzystać, a także co robić, gdy wyczuje się gaz w domu.  Na koniec przedszkolaki po bezbłędnie rozwiązanym zadaniu otrzymały w nagrodę książeczki, kredki oraz odblaskowe misie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 20 czerwca 2012 13:55


Bycie ratownikiem to marzenie wielu dzieci, które wydawałoby się, że  może się spełnić dopiero, gdy dorosną. Dzieci z grupy IV miały jednak możliwość zostania „Małymi ratownikami” już dziś.
12.06.2012r. odwiedziła nas Pani z WOPR. Przeprowadziła zajęcia, na których dzieci zapoznały się z Misiem Ratownikiem, poznały numer alarmowy, na który należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa a także dowiedziały się, co oznaczają żółte i czerwone boje oraz białe i czerwone flagi nad jeziorami i morzami.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2012 11:52

 

26 maja to data, o której pamiętają wszystkie dzieci. To Dzień Mamy.
W tym dniu po południu do naszego przedszkola przyszły całe rodziny, aby obejrzeć przygotowane przez dzieci przedstawienia. Podczas spotkania przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze i składały życzenia. Nie obyło się również bez upominków i wspólnego słodkiego poczęstunku....

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2012 12:08

 

22 maja dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej „Mak” pod tytułem „Morskie opowieści”. Chętne dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich w roli marynarzy: kapitana, majtka, kuka, pirata. W rytmie muzyki szantowej wszyscy bawili się wspaniale.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 69 z 71