PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 22:53

Dzieci z „Krainy Przygód udały się do biblioteki miejskiej na Jarotach. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Podczas spotkania Panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy, zapoznały z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachęcały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto przedszkolaki wysłuchały kilku wierszy, rozwiązały krzyżówkę oraz z wielkim zainteresowaniem oglądały ciekawe książki.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 22:46


Dzieci z „Krainy Przygód” obchodziły nietypowe święto „Święto kota”.  
W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. ( np. kotem ja, kotem ty, raz dwa trzy itp.).

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 23:04

OPOWIEŚCI O DZIADKACH W BIBLIOTECE


Kraina Wyobraźni 16 stycznia odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną nr 6 w Olsztynie (ul. Jarocka 65). Jako że zbliżał się Dzień Babci i Dzień Dziadka, pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do wykonania wspaniałych prezentów dla dziadków: ramki na zdjęcie w kształcie słonia z podniesioną trąbą. Wcześniej przedszkolaki wysłuchały opowiadania o babci, chętnie też wypowiadały się, za co kochają swoich dziadków i jak spędzają z nimi czas. Wizyta zakończyła się wypożyczeniem książek, które dzieci z zaciekawieniem przeglądały w przedszkolu.   
PDF Drukuj Email
sobota, 04 marca 2017 12:28

Informacje na temat

rekrutacji na rok szkolny 2017/2018

W związku z tym, że postępowanie rekrutacyjne rozpocznie się 15.03.2017 r. to w terminie 8.03.-14.03.2017 rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Deklaracje będą przyjmowane od 8.03 w sekretariacie przedszkola w godzinach 7:30- 16:00.

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola odbędzie się przy wsparciu systemu elektronicznego (https://przedszkola-olsztyn.nabory.pl)

Załączniki:

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 02 marca 2017 11:26

 

URODZINY PM5

 

We wtorek uroczyście będziemy obchodzić

5 urodziny przedszkola.

Część oficjalna rozpocznie się o godz. 10:00, na godz. 11:00 zaplanowany jest koncert zespołu Enej.

Prosimy, aby tego dnia dzieci były ubrane odświętnie.

Zapraszamy chętnych rodziców do udziału    w uroczystości.

 
PDF Drukuj Email
niedziela, 19 lutego 2017 18:29

Z bajkami polećmy w Kosmos” – bal karnawałowy

19 stycznia 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. To był bal … kosmiczny bal!  W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w przestrzeń kosmiczną. Na bal przybyli:  kosmici, kosmonauci, bohaterowie bajek i komiksów, księżniczki, rycerze i wiele innych cudownych postaci. W końcu na bal byli zaproszeni wszyscy kosmiczni i bajkowi bohaterowie. Dzieci rewelacyjnie bawiły się uczestnicząc we wspólnych tańcach i konkursach.  W zabawie uczestniczyli również studenci, którzy przebrani za wiele magicznych postaci bawili się i tańczyli razem z nami w rytmie dziecięcych przebojów. Dziękujemy wszystkim za przybycie, za wspólną zabawę i po raz kolejny gratulujemy rodzicom kreatywności i pomysłowości w tworzeniu strojów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 71