PDF Drukuj Email
środa, 31 maja 2017 20:32

Warsztaty o smaku Muffiny

21  marca 2017 roku w „Krainie Przygód” odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci wspólnie z rodzicami upiekły pyszne babeczki- muffinki. Zgodnie
z odczytywanym przez mamę Leny przepisem, dzieci mieszały wszystkie składniki. Potem obserwowały jak formułuje się babeczki. Po upieczeniu się muf finek rodzice wraz z dziećmi przystąpiły do dekorowania i konsumowania muffinek.

Warsztaty przebiegły w miłej i przyjemnej atmosferze.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 31 maja 2017 20:17

I Dzień wiosny

21 marca 2017r. przedszkolaki z „Krainy Przygód” powitały długo wyczekiwaną wiosnę udając się na zajęcia w Bibliotece. Tego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach, pogadankach, dzięki którym poznały charakterystyczne cechy oraz oznaki nowej pory roku, tradycyjne obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Wykonały piękne bociany przy pomocy pani bibliotekarki. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości. Maszerując do biblioteki zabrały wcześniej wykonaną marzannę. Nie zabrakło wśród wszystkich dobrego nastroju oraz piosenki „Maszeruje wiosna”.

 

Poprawiony: środa, 31 maja 2017 20:27
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
wtorek, 25 kwietnia 2017 14:05

Od dnia 24.04.2017 roku do dnia 27.04.2017 roku do godziny 15:00

należy złożyć oświadczenie woli przyjęcia przez rodziców zakwalifikowanych kandydatów

w sekretariacie przedszkola w godzinach:

pon.- wt. 24.04 – 25.04. godz. 8-16

śr. 26.04 godz. 8-16:30

czw. 27.04 godz. 8-15

Niepotwierdzenie woli przyjęcia oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu

na rok szkolny 2017/2018.

Druk oświadczenia woli można pobrać ze strony https://przedszkola-olsztyn.nabory.pl

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 20 kwietnia 2017 09:37


Zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej
do udziału w ogólnopolskiej imprezie sportowej „Jem owoce-piję mleko w życiu zajdę daleko”
organizowanej przez 
Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie,
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie,
Przedszkole Miejskie  nr 5 w Olsztynie,
Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Rozwoju obszarów Wiejskich WROTA  w Lamkowie.


Zachęcamy do zapoznania się  z regulaminem imprezy, który można znaleźć w menu
"Promocja zdrowia”.
Zapraszamy całe  rodziny do aktywnego uczestnictwa poprzez kibicowanie naszym przedszkolakom.

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 10:41

 
PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 09:39

 



Pierwsze dni kwietnia przedszkolaki z Naszego przedszkola zapamiętają na bardzo długo. Z okazji Światowego Dnia Sporu przypadającego na 6 kwietnia, w dniach 3-5 kwietnia z inicjatywy Rady Rodziców w Przedszkolu Miejskim nr 5, odbyła się niezapomniana impreza z udziałem sportowców z olsztyńskich aren, znanych ze swych osiągnięć również na całym świecie.
Przez 3 dni całe przedszkole żyło sportem, a w powietrzu unosił się zapach potu za sprawą sportowej rywalizacji. Harmonogram z udziałem  sportowej elity „pękał w szwach”.
W poniedziałek „do boju” zagrzewaliśmy się z piłkarzami ręcznymi Warmii Traveland. Szczypiorniści: Łukasz Zakreta, Piotr Pakulski i Sergiusz Dworaczek opowiedzieli Nam o swojej dyscyplinie sportu, po czym włączyli wszystkie dzieci do aktywnej rozgrzewki. Łapaliśmy „klejącą” piłkę, trafialiśmy prawdziwemu bramkarzowi „na bramkę” i nawet kilka razy udało się nam zmylić „tańczącego” bramkarza. Nieprędko zeszliśmy z boiska, na którym tym razem rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Piłkarzy Stomilu Olsztyn, czołowego strzelca Grzegorza Lecha oraz „pomocnika” Pawła Głowackiego próbowały „wykiwać” robiąc „uniki” nasze zdolne dziewczynki, potwierdzając tym samym, że „w nogę” nie jesteśmy gorsze od chłopaków. Oczywiście ten mecz „należał” do nas dzięki determinacji i duchowi walki przedstawicielek przedszkola oraz sprawiedliwemu sędziowaniu jednego z najlepszych sędziów w regionie. Sędzia piłkarski Ekstraklasy Pan Wojciech Krztoń, który zaszczycił Nas swoją obecnością, pokazał nam co prawda kilka czerwonych kartek, ale nikt, jak przystało na prawdziwych sportowców, z tego powodu nie płakał. Po gwizdku, z oznaczonego przez  sędziego „pianką do golenia” miejsca wybicia rzutu wolnego, kontynuowaliśmy sportowe zmagania. Zwycięstwo uczciliśmy improwizowanym tańcem ze ”Stomilkiem” – maskotką Stomilu Olsztyn, która wywarła wielkie wrażenie na przedszkolakach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 71