LET'S COOK TOGETHER - Cooking and exchange recipes from different countries

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Olsztynie brały udział w realizacji projektu eTwinning „LET'S COOK TOGETHER“.
Założeniem projektu było gotowanie i poznawanie przepisów regionalnych z różnych krajów. W naszym przedszkolu dzieci brały udział w przygotowaniu muffinek ze składnikami typowymi dla kuchni polskiej: maliny, jabłka, gruszki itp. W ramach projektu odbyła się także wielkanocna impreza PRZEDSZKOLNY MASTERSZEF podczas której dzieci przygotowały we wszystkich grupach dania z jajek.

Ugotujmy to razem! – gotowanie i wymiana przepisami z różnych krajów
Podczas pracy nad projektem, uczniowie zbierają informację o typowych daniach regionalnych i sposobie ich przyrządzenia. Poznają kulturę innych krajów, przepisy na ich dania narodowe. Podczas projektu dzieci będą gotować tradycyjne dania.

While working on the project, pupils gather information on typical dishes from the region and ways of their preparation. While there are local traditions and through the exchange of information - recipes with partners also traditions of other countries. During the project, students will also cook a traditional dish.