Copyright 2019 - Custom text here

W środę 20 marca po raz pierwszy w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. W zabawach wzięły udział Grupy 1-4. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Poprzez prezentacje multimedialne dzieci poznały legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem. Dowiedziały się, kim jest mały skrzat Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy.

Przedszkolaki z zaciekawieniem poszukiwały koniczynek, wspólnie układały puzzle, grały zespołowo w Bingo. Wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz wspaniale bawiły się przy dźwiękach skocznej irlandzkiej muzyki. Dzień św. Patryka upłynął nam bardzo radośnie!