Europejski Tydzień Sportu w naszym przedszkolu odbył się w ostatnim tygodniu września. Celem zajęć była promocja sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat licznych korzyści płynących z szeroko pojętego zagadnienia „zdrowy tryb życia”. W poniedziałek, 24 września, odbywały się zajęcia organizowane w poszczególnych grupach prowadzone przez nauczycieli. Zadaniem tego dnia było wprowadzenie dzieci w zagadnienie oraz zachęcenie do aktywnego i otwartego uczestnictwa w organizowanych spotkaniach i zajęciach.

O planie spotkań przypominano także rodzicom i zachęcano ich także tego dnia do włączenia się w działania przedszkola w ciągu bieżącego tygodnia. 25 września odbyło się spotkanie z dietetykami, którzy przekazali dzieciom podstawowe zasady odżywiania oraz sposób na ciekawe, smaczne a zarazem pożywne i zdrowe przekąski. Dzieci zapoznały się z piramidą żywienia, głównymi artykułami spożywczymi na poszczególnych jej piętrach, miały okazję wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych posiłków i przekąsek a także podzielić się spostrzeżeniami i wiedzą na temat zdrowia, diety, aktywności fizycznej. Z kolei w środę, 26 września, w ramach Tygodnia Sportu, przedszkole odwiedziła reprezentacja klubu siatkarskiego Indykpol AZS Olsztyn – Jakub Urbanowicz, Sebastian Warda oraz menager zespołu Marcin Zarębski. Była to okazja do opowiedzenia kilku słów o siatkówce, zaproszenia na mecze, a także zmierzenia, ilu przedszkolaków potrzeba, by przerosnąć Sebastian Wardę, który ma 2,04 cm. Następnie została przeprowadzona profesjonalna rozgrzewka siatkarska. Zawodnicy przeprowadzili naukę odbijania oraz krótką rozgrywkę. Jak się okazało siatkówka żywo zainteresowała dzieci, które czynnie uczestniczyły w konkursie wiedzy oraz części praktycznej przygotowanej przez siatkarzy.
W kolejnym dniu tygodnia sportu, 27 września, dzieci wzięły udział w zajęciach zumby, które poprowadziła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. Zajęcia dostosowane były, zarówno pod względem ruchowym jak i tanecznym, do dzieci młodszych. W ostatnim dniu sportowego tygodnia odbyły się planowane zajęcia ogólnorozwojowe z trenerem Olsztyńskiej Szkółki Triathlonu ukierunkowane głównie na pływanie i bieganie. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda strój pływacki używany w zawodach triathlonu – miały okazję obejrzeć piankę do pływania, czepek, okularki oraz płetwy.  Trener Olsztyńskiej Szkółki Triathlonu przeprowadził naukę podstawowych skipów niezbędnych w treningach biegacza. Jak się okazało spotkanie to bardzo zainteresowało dzieci i zachęciło je do czynnego uczestnictwa i rywalizacji w zawodach z elementami biegania. Do udziału w zawodach włączone zostało nawet grono pedagogiczne. Przedszkolaki na zakończenie zajęć otrzymały pamiątkowe naklejki, zachęcające do aktywnego tryby życia. Zorganizowany tydzień sportu wpłynął pozytywnie na dzieci. Przedszkolaki były pełne ruchu i energii.