Copyright 2019 - Custom text here

W dniach 29-31.08.2018 w grupie Kraina Uśmiechu odbyły się dni adaptacyjne. W tych dniach dzieci przychodziły z rodzicami, babciami lub innymi opiekunami. Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia miały na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką. Pierwszego dnia dzieci poznały grupową maskotkę „Misia Pysia”,

który pokazał dzieciom kąciki zabaw w sali. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w ciekawych zabawach integracyjnych. Maluszki chętnie bawiły się w kółeczku. Dużą frajdę sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną. Był również czas na zabawy w kącikach tematycznych. Na zakończenie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną „Drzewo przyjaźni”. Kolejnego dnia dzieci obejrzały mini teatrzyk i dowiedziały się, że w przedszkolu są smaczne posiłki. Dzieci odwiedziły łazienkę. Każde dziecko miało możliwość zapoznania się ze swoim leżaczkiem i popisania go naklejką.  Ostatniego dnia oprócz zabaw grupowych w sali, dzieci  odwiedziły szatnię i wspólnie wybrały się na plac zabaw, gdzie pod czujnym okiem rodziców i pań mogły bawić się wspólnie w piaskownicy, huśtać na huśtawkach czy zjeżdżać na zjeżdżać na zjeżdżalni. Podczas spotkań rodzice otrzymali wskazówki, rady, materiały metodyczne, które miały pomóc dziecku w adaptacji. Wspaniale było widzieć roześmiane buzie dzieci, pełne energii i chętne do wspólnej zabawy. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie i udział we wszystkich zabawach.