Copyright 2019 - Custom text here

Nasze Przedszkole jak co roku wzięło udział w akcji "Przyszłość dla dzieci".
Pieniądze przeznaczone będą na finansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci objętych opieką Fundacji, jak również na zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pokrywanie kosztów przejazdów i pobytu w placówkach leczniczych dziecka oraz opiekunów dziecka. W tym roku zebraliśmy 744,78gr. Za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

About the project „This is my country”: Introducing the country and region, its traditions, customs, culture, symbols to the project participants from different countries.

W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Olsztynie brały udział w realizacji projektu eTwinning „This is my country”. Podczas pracy nad projektem, dzieci zbierały informacje o regionie, w którym mieszkają oraz wiadomości o Polsce, realizowały tematykę kompleksową: „ Warmia mój region” oraz „Poznaj mój kraj”. Zdjęcia wraz z opisem zamieszczane były na platformie. Na podsumowanie działań wszystkie Grupy realizowały tematykę tygodniową „Podróże małe i duże”.

21 maja 2019 roku w „Krainie Przygód” odbyły się warsztaty, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami sadziły kwiatki do doniczek. Warsztaty rozpoczęły się wprowadzeniem przez nauczycielki do tematu zajęć, wyjaśnieniem po co sadzimy kwiatki, co one nam dają i jak należy o nie dbać. Przedszkolaki prawidłowo odpowiadały na pytania, miło i przyjemnie spędziły czas ze swoimi rodzicami.

Dnia  26 kwietnia dzieci z Krainy Fantazji wzięły udział w IX Międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim twórczości Wandy Chotomskiej pt. „Przedszkolak w świecie wartości”, który odbył się w Przedszkolu Niepublicznym „Jacek i Agatka”. Nasze Przedszkole reprezentowały dziewczynki Zosia Ziółkowska, Kaja Ujma oraz Agata Olender. Wykazały się one wielką odwagą i zdobyły… I miejsce. Gratulujemy! Każde dziecko biorące udział w konkursie dostało dyplomy oraz nagrody dla siebie i przedszkola.

W środę 8.05 przedszkolaki z Grupy IV- Krainy Fantazji podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą Rodziców oraz pań posadziły wiosenne kwiaty. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji swojej roślinki w sali – podlewania i doglądania. Pomysł sadzenia kwiatków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę.