Copyright 2019 - Custom text here

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju
oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół

w imieniu społeczności Przedszkola Miejskiego Nr 5

życzy
Anna Kanterewicz-Karapyta
Dyrektor PM5 w Olsztynie

Designed by Kjpargeter

Dnia 26 marca o godzinie 10.30 odbyło się w naszym Przedszkolu spotkanie w ramach Projektu Edukacyjnego - Międzykulturowość „Mały człowiek w wielkim świecie – wiem, rozumiem, szanuję". W spotkaniu wzięło udział pięć placówek z naszego miasta. Po powitaniu zaproszonych gości przez Panią wicedyrektor, zebrane dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę na powitanie po angielsku, następnie obejrzały inscenizację ruchowo-muzyczną pt. „A tulipan śpi" – w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia teatralne. Grupa II zaprezentowała tańce „Przebudzenie kwiatów” oraz „Żabki i bociany”.

21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wiosny. Impreza rozpoczęła się tańcem dzieci z Krainy Uśmiechu „Przebudzenie kwiatów”. Aktorzy z koła teatralnego zaprezentowali się w wiosennym przedstawieniu. Na zakończenie maluchy z Krainy Uśmiechu zatańczyły wesoły taniec do piosenki „Jesteśmy żaby aby…” Nie zabrakło pięknych kolorowych strojów a całe przedszkole ubrało się tego dnia na zielono.  Wiosna przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Wszystkie grupy wyszły z przedszkola i przemaszerowały ulicami Olsztyna.

W środę 20 marca po raz pierwszy w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. W zabawach wzięły udział Grupy 1-4. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Poprzez prezentacje multimedialne dzieci poznały legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem. Dowiedziały się, kim jest mały skrzat Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy.

11 marca dzieci z „Krainy Przygód” w ramach Dni Otwartych odwiedziły Szkołę Podstawową nr 25 w Olsztynie . Przedszkolaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu dzieci ze szkoły, następnie pod opieką pań odbyły wycieczkę po szkole. Bardzo podobała się naszym kochanym przedszkolakom lekcja języka angielskiego w której mogły uczestniczyć. Siadając do stolików przymierzały się do roli ucznia.