Copyright 2020 - Custom text here

Tydzień w grupie VII minął nam pod hasłem – „Kreatywny przedszkolak – tydzień bez zabawek”. Wszystkie zabawki w sali zostały zakryte, a do dyspozycji dzieci pozostały

kartony, butelki, rolki po papierze, produkty spożywcze i inne. Codziennie wykonywały one swoje własne zabawki, instrumenty i nie zabrakło też eksperymentów! Tydzień zaowocował kartonowymi pojazdami, instrumentami muzycznymi ze słoików i pudełek, butelkami i pudełkami sensorycznymi oraz wielką dawką emocji!

W ramach tygodnia bez zabawek realizowaliśmy też kolejny już moduł Programu Autochodzik – Gotowi do drogi. Przy tej okazji poznaliśmy budowę samochodu osobowego, mieliśmy okazję uzupełnić płyn do spryskiwaczy, sprawdzić ciśnienie w kołach oraz poziom oleju w silniku. Wow, dotychczas nie mieliśmy okazji tego robić! Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że to był wspaniały czas pełen innowacyjnych pomysłów i działań, a co najważniejsze – ani razu nie zapytały kiedy na salę wrócą zabawki, bez których do tej pory nie wyobrażały sobie zabawy.