Copyright 2020 - Custom text here

"Jesteśmy razem, pomagamy sobie wzajemnie"- to hasło przewodnie IV modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” pod  patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka, w którym, dzieci z grupy VII  mają zaszczyt uczestniczyć i realizować już od października 2019r.

Jednym z celów projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób starszych i z niepełnosprawnością, dlatego też w ramach warsztatów terapeutycznych „niepełnosprawność nie jest zaraźliwa”,  przedszkolaki z „Krainy Odkrywców” wybrały się do zaprzyjaźnionego Domu Opieki w  Olsztynie.

"Mój Dom na Sielskiej" to miejsce wyjątkowe i magiczne. Życie tutaj toczy się swoim rytmem, a pracownicy zapewniają swoim podopiecznym ciepło, spokój i poczucie bezpieczeństwa. Niektórzy tu nie są już świadomi siebie, czasu i przestrzeni, natomiast inni z pełną świadomością cieszą się życiem, zmagając się jednak ze swoimi, różnego rodzaju niepełnosprawnościami.
Podczas spotkania dzieci zaprezentowały się w repertuarze z Okazji Dnia Babci i Dziadka, był wspólny taniec i pełna, międzypokoleniowa integracja, a jednocześnie żywa lekcja tolerancji. Tylko bezpośredni kontakt z niepełnosprawnością uczy empatii i akceptacji dla inności i odmienności.