15 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Celem tego przyrodniczego święta jest  zainteresowanie najmłodszych ekologią, rozbudzanie w dzieciach miłości i szacunku do otaczającej przyrody, kształtowanie postawy proekologicznej. Z drugiej strony niezapominajka to również symbol pamięci.  Święto to zachęca nas bowiem do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwartości  na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu czy mieście.
Dzieci z naszego przedszkola bardzo aktywnie przyłączyły się do działań na rzecz otaczającego świata. W formie prezentacji multimedialnej zapoznały się z głównymi założeniami Święta Polskiej Niezapominajki, poznały legendy o tych pięknych kwiatach, wspólnie odśpiewały piosenkę ekologiczną „Niezapominajka”, po czym wyruszyły na  spacer ulicami miasta, niosąc transparenty z ekologicznymi hasłami.

Dzieci  rozdawały papierowe  niezapominajki napotkanym po drodze  ludziom, co wywoływało wielką radość i uśmiech, a nawet łzy wzruszenia na twarzach przechodniów. Zwieńczeniem naszej ekologicznej akcji było malowanie farbami „dywanu” leśnych niezapominajek. Tego dnia na ulicach naszego miasta zrobiło się błękitnie i bajkowo.
Pamiętajmy, by od najmłodszych lat zaszczepiać w naszych dzieciach miłość do przyrody, a tym samym  do drugiego człowieka, bo przecież my sami jesteśmy jej ważną, integralną częścią.