„Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić”– przyrzekały przedszkolaki  na obchodach z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Święto Ziemi jest największym ekologicznym świętem światowym. W tym dniu królował kolor zielony i brązowy. Podczas zajęć i zabaw przedszkolaki dowiedziały się jak dbać
o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Było dużo zadań, zagadek z zakresu ekologii, ale nie zabrakło też wesołych zabaw ruchowych. Oprócz wspólnych zabaw, dzieci wykonały plakaty, związane z Dniem Ziemi, miały okazję segregowania śmieci do odpowiednich pojemników. Aby dzień szanowania swojej planety na długo utkwił w pamięci każdego dziecka, wszystkie grupy przedszkolne zasadziły kwiaty do doniczek na tarasie przedszkolnym. Będą o nie dbały każdego dnia, co będzie doskonałą lekcją przyrody.