Copyright 2019 - Custom text here
  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

Każdy z nas wie, jak ważne jest zdrowie i dobre samopoczucie dla prawidłowego funkcjonowania w życiu codziennym. Troska i odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo to naczelne priorytety naszego przedszkola. O tym, jak ważny jest słuch w naszym życiu mogły się przekonać przedszkolaki z gr. IV Z „Krainy Fantazji” podczas spotkania z grupą gimnazjalistów z SP33 w Olsztynie, którzy m.in. w naszym przedszkolu realizowali projekt edukacyjny „Nasz słuch, od dzieciństwa do starości”. Zadaniem gimnazjalistów było uświadomienie przedszkolakom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka. Podczas tej praktycznej lekcji dzieci poznały budowę narządu słuchu na podstawie modelu ucha. Wysłuchały opowiadania w formie teatrzyku sylwet „O Królu Hałasiku i Wróżce Ciszy”. Metodą „burzy mózgów” dzieci odpowiadały na pytanie, co to jest cisza i kiedy należy ją zachować oraz co powoduje hałas?. Za pomocą zagadek słuchowych przedszkolaki rozpoznawały dźwięki przyjemne i nieprzyjemne dla ucha, zapoznały się również z podstawowymi chorobami uszu i czynnikami wywołującymi te choroby m.in. bakterie, wirusy, hałas.

Dowiedziały się, że słuch tracimy z wiekiem, co jest niestety od nas niezależne. Podsumowaniem naszego spotkania z młodzieżą gimnazjalną była zabawa tematyczna „U laryngologa”. Dzieci odgrywały scenki sytuacyjne „w poczekalni”, „w gabinecie lekarskim”, „w szpitalu”. Podczas tej zabawy pytaliśmy o objawy, stawialiśmy diagnozę, wypisywaliśmy recepty, no i oczywiście robiliśmy zastrzyki. Zabawy nie było końca!!!
Projekt edukacyjny w formie filmu został wysoko oceniony oraz entuzjastycznie przyjęty podczas prezentacji przed Komisją Projektową oraz klasami gimnazjalnymi w SP33. Wszystkim tym, którzy umożliwili i pomogli w realizacji projektu, również rodzicom z gr. IV serdecznie dziękujemy!!!