W przededniu Wielkanocy grupa IV z „Krainy Fantazji” wybrała się do Muzeum Warmii i Mazur na warsztaty wielkanocne. Dzieci poznały zwyczaje wielkanocne mieszkańców dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi. Dowiedziały się jakie zasady obowiązywały mieszkańców w Wielkim Poście i jak wyglądały obchody Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia oraz w jaki sposób świętowano samą Wielkanoc. Ze zbiorów muzealnych dzieci zobaczyły prawdziwe wielkanocne palmy, kołatkę, maik-gaik, jajka zdobione różnymi technikami oraz śmigusowo-dyngusowego kurka. Druga część warsztatów miała charakter praktycznego działania, podczas którego przedszkolaki wykonały kogucika- jeden z symboli Świąt Wielkanocnych. W nagrodę za wielkie zaangażowanie podczas warsztatów dzieci otrzymały grę planszową „Budowniczy Zamku w Olsztynie”.