W piątek, 8 grudnia, dzieci z grupy VII „Kraina Odkrywców”, brały udział w zabawie sportowej „Spartakiada Sześciolatka”. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa Nr 30 w Olsztynie oraz Agencja Rynku Rolnego. Dzieci startowały w 12 konkurencjach sportowych, między innymi w  „sztafecie soczkowej”, „biegu z czapeczką na głowie”, „biegu kelnerów z tacą”, „wyścigu z ogórkiem”, „przejściu pajączka” i w konkurencjach umysłowych, podczas których, rozwiązywały zagadki sportowe. Ideą całej imprezy było promowanie  zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Na 11 drużyn z całego województwa, nasza drużyna zajęła honorowe i bardzo zasłużone III miejsce. Reprezentantom jeszcze raz mocno gratulujemy!!!