„ Bóg, Honor, Ojczyzna”

W naszym przedszkolu dzieci od najmłodszych lat uczą się postaw patriotycznych.

07.11.2017r. dzieci z „Krainy Odkrywców” wzięły udział w II Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, organizowanym przez Przedszkole nr 37 w Olsztynie. Przedszkolaki zaprezentowały taniec „Trojak” oraz pieśń „Warszawskie dzieci”. Wszystkie przedszkola pięknie się zaprezentowały, wobec tego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  I miejsce.
10.11.2017 r. w przeddzień Święta Niepodległości, odbyła się uroczystość poświęcona tej okazji. Gospodarzami dnia były dzieci i nauczycielki z grupy VII, którzy przygotowali dekoracje oraz bogaty program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła się wmaszerowaniem pocztu flagowego i odśpiewaniem Hymnu Polski. Każda z  grup przedstawiła wiersz lub piosenkę patriotyczną, zachowując tym samym powagę, stosowną do sytuacji.

Serdecznie dziękujemy żołnierzowi - Panu Piotrowi (dziadek Filipa), który mógł być z nami i przewodzić w tej ważnej dla nas uroczystości. W tym pięknym, wzruszającym  dniu, przedszkolaki oddały szacunek symbolom narodowym oraz pokazały swoją miłość do Ojczyzny.
Dzieci z grupy VI wraz z nauczycielkami  złożyły  hołd pod Pomnikiem Orła Białego.  Wspólnie zaśpiewali „Rotę” i zapalili znicze.