Copyright 2018 - Custom text here
  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

Bezpieczeństwo dzieci, nie tylko w przedszkolu, ale również poza nim, powinno być dla nas, dorosłych, życiowym priorytetem. Również nasi najmłodsi powinni dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, a przede wszystkim powinni być świadomi zagrożeń płynących z otaczającego świata. Wychodząc naprzeciw temu ważnemu zagadnieniu, przedszkolaki z naszej placówki, miały doskonałą okazję spotkania się z policjantami oraz ratownikami medycznymi.  Metodą praktycznego działania, dzieci poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku, ćwiczyły resuscytację, licząc uciski klatki piersiowej i oddechy ratownicze, układały poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Dzieci utrwalały tez znajomość telefonów alarmowych, rozmawiały o bezpiecznym poruszaniu się na ulicy, a także ćwiczyły pozycję chroniącą ciało przed pogryzieniem przez psa.  
Ciekawym doświadczeniem było poznanie  jednej z technik śledczych zajmujących się badaniem linii papilarnych – daktyloskopii.

Pamiętajmy, że warto już od najmłodszych lat zaszczepiać w naszych dzieciach chęć niesienia pomocy innym. Uczmy je tego, bo nigdy nie wiemy, kiedy pomoc będzie potrzebna !!!