Copyright 2019 - Custom text here
  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

  • Przedszkole Miejskie Nr 5

W dniach od 29 do 31 sierpnia 2018 r. w godz. 9:30-11:30 będą organizowane dni adaptacyjne dla dzieci 3, 4 letnich, rozpoczynających edukację przedszkolną.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami
do wspólnej zabawy, zapoznania się z nauczycielkami i przedszkolem.

Prosimy o zaopatrzenie się na czas tych spotkań w obuwie na zmianę.
Rodzice (opiekunowie) podczas całego spotkania nie pozostawiają dziecka bez opieki.


UWAGA RODZICE NOWO PRZYJĘTYCH DZIECI

Prosimy o dostarczenie do sekretariatu przedszkola wypełnionych oświadczeń, niezbędnych do skompletowania dokumentacji dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego Nr 5
•    oświadczenie dotyczące zwrotu nadpłat na konto,
•    upoważnienie do odbioru dziecka  wraz z klauzulą  obowiązku informacyjnego w przypadku pozyskania danych nie od osoby, której dane dotyczą,  
•    zgoda na publikację zdjęć i prac dzieci,
•    zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
Druki oświadczeń znajdują się w zakładce „Do pobrania”. Dokumenty można składać od 27.08.2018 do 30.08.2018 r.
Przypominamy, że oświadczenia powinny być podpisane przez oboje rodziców.
Karty dostępu do przedszkola wraz z indywidualnym ID można odbierać w sekretariacie przedszkola od dnia 27.08.2018 r., w godzinach pracy sekretariatu.   W dniu 15.06.2018r. w godz. od 15.30 do 17.30 w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "MUNDIALOVE 2018".
Impreza rozpoczęła się od wspólnego wyjścia wszystkich grup przedszkolnych w barwnym  korowodzie przy wtórowaniu oficjalnego mundialowego hymnu. Następnie dzieci śpiewem i tańcem prezentowały wcześniej wylosowane kraje: Rosję - skoczną "Kalinką" prezentowała gr. VI, Wielką Brytanię - do utworu "Mamma Mia" prezentowała gr. I, Hiszpanię - grupa II tańcząc Flamenco, Włochy - prezentowała grupa IV włoską Tarantellą, Niemcy - zaprezentowała grupa V Polką Bawarską,

ZEBRANIE DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019
 
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola Miejskiego Nr 5 w roku szkolnym 2018/2019 na zebranie informacyjne w dniu 27.06.2018 r. (środa) o godz. 16:15 (na górnym holu).
Na zebraniu zostaną poruszone kwestie:                           
- dokumentów na podstawie, których działa przedszkole;
- organizacja pracy przedszkola;
- dni adaptacyjne dla dzieci w miesiącu sierpniu.

Już od kilku lat w tradycję PM 5 wpisała się impreza „Przedszkolny Masterchef”. Impreza jest podsumowaniem Tygodnia Tadka Niejadka, podczas którego dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, dbania o higienę osobistą oraz szeroko pojmowane zdrowie fizyczne i psychiczne. W tym roku, głównym składnikiem potraw i dań przygotowywanych przez poszczególne grupy, była królowa wszystkich kasz – kasza jaglana. Ponieważ dzieci niechętnie jedzą kaszę, więc Zespół Promocji Zdrowia, chciał za pośrednictwem kulinarnych konkurencji zachęcić i przekonać dzieci do jedzenia tej właśnie kaszy. I udało się! Wychowankowie wraz z nauczycielkami i przy pomocy pań kucharek przygotowały prawdziwe rarytasy. Wśród nich były trufle (gr I), rafaello z migdałowym sercem (gr II),

NA MARCHEWKI URODZINY WSZYSTKIE ZESZŁY SIĘ...PRZEDSZKOLAKI!
W zdrowym ciele zdrowy duch! Zespół Promocji Zdrowia we wtorek 24 kwietnia zaprosił wszystkie przedszkolaki do wspólnych zabaw i sportowych konkurencji, w których główną rolę odegrała marchewka. Myślą przewodnią imprezy było zachęcenie dzieci do zdrowego stylu życia: przekonanie do spożywania owoców i warzyw, do aktywnego wypoczynku, ruchu.
Wesołym konkurencjom marchewkowym, quizom, degustacjom soku marchewkowego i tańcom nie było końca! Dodatkowo nasze wspaniałe panie kucharki sprawiły, że zdrowe pomarańczowe warzywo urozmaicało każdy posiłek dzieci.

15 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Celem tego przyrodniczego święta jest  zainteresowanie najmłodszych ekologią, rozbudzanie w dzieciach miłości i szacunku do otaczającej przyrody, kształtowanie postawy proekologicznej. Z drugiej strony niezapominajka to również symbol pamięci.  Święto to zachęca nas bowiem do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwartości  na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu czy mieście.
Dzieci z naszego przedszkola bardzo aktywnie przyłączyły się do działań na rzecz otaczającego świata. W formie prezentacji multimedialnej zapoznały się z głównymi założeniami Święta Polskiej Niezapominajki, poznały legendy o tych pięknych kwiatach, wspólnie odśpiewały piosenkę ekologiczną „Niezapominajka”, po czym wyruszyły na  spacer ulicami miasta, niosąc transparenty z ekologicznymi hasłami.

„Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić”– przyrzekały przedszkolaki  na obchodach z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Święto Ziemi jest największym ekologicznym świętem światowym. W tym dniu królował kolor zielony i brązowy. Podczas zajęć i zabaw przedszkolaki dowiedziały się jak dbać
o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Było dużo zadań, zagadek z zakresu ekologii, ale nie zabrakło też wesołych zabaw ruchowych. Oprócz wspólnych zabaw, dzieci wykonały plakaty, związane z Dniem Ziemi, miały okazję segregowania śmieci do odpowiednich pojemników. Aby dzień szanowania swojej planety na długo utkwił w pamięci każdego dziecka, wszystkie grupy przedszkolne zasadziły kwiaty do doniczek na tarasie przedszkolnym. Będą o nie dbały każdego dnia, co będzie doskonałą lekcją przyrody.